Mitex

Firma „Mitex” od 1996 roku nieprzerwanie produkuje bieliznę funkcjonalną tj. mającą za zadanie upiększać i kształtować sylwetkę kobiety. Do dnia dzisiejszego firma ‚Mitex” wyprodukowała dziesiątki modeli bielizny korygującej i modelującej, bielizny dla kobiet w ciąży i dla młodych Mam. Umożliwiając dostęp do specjalistycznej bielizny praktycznie każdej Polce, „Mitex” wprowadził nowe spojrzenie na ten rodzaj asortymentu na rynku krajowym. Obecnie jest zaliczana do grona kilku europejskich firm bieliźniarskich produkujących bieliznę klasyczną o profilu korekta figury i paramedyczne wspomaganie sylwetki kobiety.

Siedmiokrotnie uhonorowana tytułem „Przedsiębiorstwo Fair Play” firma „Mitex” jest jedyną firmą bieliźniarską w Polsce z przyznanym „Złotym Laurem Fair Play” oraz trzykrotnie przyznanym tytułem „Gazela Biznesu”.

Jest członkiem-założycielem Polskiego Związku Prywatnych Producentów Odzieży i Tkanin zrzeszonego w PKPP „Lewiatan” oraz jednym z założycieli Polskiej Izby Bielizny.

Firma „Mitex” bierze udział w akcjach charytatywnych „Caritas” oraz Polskiego Komitetu Pomocy Społecznej, od którego w 2000 roku otrzymała statuetkę „Za hojność i wielkie serce”.